درباره

اینجا وبلاگی است باهدف گردآوری ادعیه و اذکار رسیده از ائمه معصومین علیهم السلام تا با واسطه قرار دادن آنان و بهره بردن از کلام الهی، اتصال خود را به صراط مستقیم و درگاه خداوند در همه لحظات حتی در سختیها از دست ندهیم.
منوی اصلی
موضوعات وبلاگ
جستجو
مطالب پیشین
آرشیو مطالب
صفحات مجزا
ختم صلوات

لوگوی دوستان
ابزار و قالب وبلاگ

حجاب خون بهای شهیدان

پایگاه سربازان گمنام امام زمان(عج)


تیم سایبری پلارک

 نیایش

لوگوی دوستان
لینک دوستان
پیوندهای روزانه
نویسندگان
کاربردی
ابر برچسب ها
آمار وبلاگ
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • کل بازدیدها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین به روز رسانی :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل مطالب :

قال على علیه السلام

«
صَوْمُ الْجَسَدِ الْامْساكُ عَنِ الْاغْذِیَةِ بِارادَةٍ وَ اخْتِیارٍ، خَوْفاً مِنَ الْعِقابِ وَ رَغْبَةً فِى الثَّوابِ وَ الْاجْرِ. وَ صَوْمُ النَّفْسِ امْساكُ الْحَواسِّ الْخَمْسِ عَنْ سائِرِ الْمَآثِمِ وَ خُلُوُّ الْقَلْبِ مِنْ جَمیعِ اسْبابِ الشَّرِّ»

روزه جسم پرهیز از خوردنى ‏ها و آشامیدنى ‏ها با میل و اختیار است، و انگیزه این روزه دورى كردن از عذاب‏هاى الهى و دست یافتن به اجر و ثواب پروردگار است. و روزه روح پرهیز حواسّ پنج‏گانه از سایر گناهان و خالى كردن قلب و روح از تمام علل و عوامل بدى ‏هاست

حضرت آیت الله مکارم شیرازی در شرح وتفسیر این حدیث زیبا اینگونه می فرمایند


یكى از نعمت‏هاى بزرگ خداوند متعال ماه مبارك رمضان است، ماهى كه انواع بركات در آن وجود دارد. بزرگ‏ترین نعمت خداوند، قرآن مجید، در این ماه نازل شده است؛ نعمتى كه عالى ‏ترین مائده آسمانى است.
درهاى رحمت الهى در این ماه باز، و درهاى جهنّم بسته، و شیاطین در غل و زنجیر، و هواى نفس در پرتو این ماه به زنجیر كشیده مى ‏شود. هر نعمتى شكرانه ‏اى دارد و شكرانه این نعمت این است كه به فلسفه و أسرار این ماه پى ببریم و به حقیقت روزه دست یابیم.

روایت بالا حقیقت روزه را بیان مى كند. روزه تنها پرهیز از خوردن و آشامیدن نیست، بلكه روزه آن است كه انسان از تمامى گناهان دورى و اجتناب كند. اگر انسان یك ماه از گناهان دورى كند و این كار را در طول ماه مبارك رمضان تمرین نماید، این مسأله (دورى از گناه) كم‏ كم به «حالت» و سپس به «عادت» و سرانجام به «ملكه» تبدیل مى ‏شود و براى سراسر سال مؤثّر و مفید خواهد بود. بنابراین كسانى كه تنها لب از خوراكى ‏ها و نوشیدنى ‏ها مى‏ بندند و به انواع گناهان حتّى با زبان روزه مبتلا مى ‏شوند حقیقت روزه را درك نكرده ‏اند.
حضرت على علیه السلام در روایت جالب دیگرى حقیقت روزه را بالاتر از این مسأله عنوان مى ‏كند. در این روایت مى ‏خوانیم

صِیامُ الْقَلْبِ عَنِ الْفِكْرِ فىِ الْآثامِ افْضَلُ مِنْ صیامِ الْبَطْنِ مِن الطَّعامِ ؛

یعنى روزه ‏دار باید به جایى برسد كه نه تنها از مفطرات روزه خوددارى كند و مرتكب گناهان نشود، بلكه فكر گناه هم نكند!.
این كه بعضى از بزگان روزه را به سه قسم تقسیم كرده ‏اند: 1- «روزه عوام» 2- «روزه خواصّ» 3- «روزه خاصّ الخاص»، اشاره به همین روایت است. «روزه عوام» پرهیز از خوردن ‏ها و آشامیدنى ها و بقیه كارهاى است كه روزه را باطل م ى‏كند. «روزه خواص» علاوه بر آنچه در بالا آمد پرهیز از تمام گناهان و محرّمات را نیز به دنبال دارد. و «روزه خاصّ الخاص» عبارت است از پرهیز از مفطرات روزه و تمامى گناهان و پرهیز از فكر گناه! یعنى در قسم سوم نه تنها شكم و زبان و دست و چشم و پا روزه ‏دار هستند، بلكه قلب و دل انسان نیز روزه ‏دار است و به گناه فكر نمی ‏كند، و این مقام بس والایى است          

askdin.ir.
برچسب ها :
روزه ,  فلسفه روزه ,  حقیقت روزه ,  ترک گناه ,  تمرین ترک گناه , 

--


دعای شریف سحر:
سید بن طاووس(ره) در کتاب اقبال الاعمال درباره این دعا چنین می نویسد:«ایوب بن یقطین به خدمت امام رضا(ع) نامه ای نوشت و در آن از او خواست که بر این دعا صحه بگذارد. حضرت در پاسخ او مرقوم فرمود:«
بله، این دعا، دعای حضرت امام باقر علیه-السلام در سحرهای ماه رمضان است.»
دعایی که بر سر آن دعوا می شود
حضرت امام رضا علیه السلام سپس روایتی از امام باقر می فرمایند که مضمون آن تکان دهنده است و بلکه این روایت بتواند ما را از غفلتی که نسبت به این دعا روا داشته ایم بیدار کند. سید بن طاووس به نقل از امام رضا علیه السلام این چنین ادامه می دهد:
«پدرم به نقل از امام باقر علیه السلام فرمود:
اگر مردم می دانستند که این درخواست ها چه قدر نزد خدا عظمت و ارزش دارد و زود مستجاب می شود، برای به دست آوردن آن، حتی با شمشیر، با هم می جنگیدند و خداوند هر کس را بخواهد به رحمت خود اختصاص می دهد. نیز امام باقر علیه السلام فرمودند: اگر سوگند یاد می کردم، راست و درست بود که اسم اعظم خداوند در این دعا وجود دارد. پس هرگاه این دعا را خواندید، در دعا و درخواست بکوشید، که این دعا از دانش نهان است و آن را جز از اهل آن کتمان کنید و منافقان و تکذیب کنندگان و منکران اهل این دعا نیستند
جالب اینکه این دعا با این همه تاکید و معنا و عظمت، یکی دو صفحه بیشتر نیست و خواندن آن بیشتر از 5 دقیقه از وقت گرانبهای! ما را نمی گیرد. علامه حسن زاده آملی می‌نویسد: وقتی به حضور شریف علامه طباطبایی، تشرف حاصل کرده بودم و عرض حاجت نمودم، فرمود:
«آقا، دعای سحر حضرت امام باقر علیه السلام را فراموش نکن که در آن جمال و جلال و عظمت و نور و رحمت و علم و شرف است و حرفی از حور و غلمان نیست اگر بهشت شیرین است، بهشت آفرین شیرین‌تر است.»
گفتگوی دینی
سایت مشرق
برچسب ها :
دعای سحر ,  اسم اعظم ,  سید بن طاووس , 


توصیه امام رضا علیه السلام به اباصلت هروی در مورد بهره بردن از روزهای پایانی ماه شعبان:
تقصیرها و كوتاهى هاى گذشته را در بقیّه این ماه جبران كن، و به آنچه براى تو سودمند است روى آور; بسیار دعا كن و استغفار نما و قرآن را بسیار تلاوت كن و از گناهان خود توبه نما، تا وقتى كه ماه رمضان داخل مى شود، خود را براى خدا خالص ساخته باشى و هر دَیْن و امانتى بر عهده دارى، ادا كن و كینه هر كس كه در دل دارى بیرون نما و گناهانى را كه انجام مى دادى ترك كن و از خدا بترس و در امور پنهان و آشكار خود بر خدا توكّل نما، كه هر كس بر خدا توكّل كند، خداوند امور او را كفایت مى نماید، و در بقیه این ماه این دعا را بسیار بخوان:

اَللّـهُمَّ اِنْ لَمْ تَكُنْ غَفَرْتَ لَنا فیما مَضى مِنْ شَعْبانَ، فَاغْفِرْ لَنا فیما بَقِىَ مِنْهُ.


خدایا اگر در آن قسمت از ماه شعبان كه گذشته ما را نیامرزیده اى در آن قسمت كه از این ماه مانده بیامرزمان


--
و نسیمی خبر به شهر آورد
خبر از دشت یاس های سپید
خبر از کربلا و مفقودین
صد وهفتاد و پنج راز رشید

آسمان ناله کرد خون بارید
تا خبر را به مادران دادند
ناگهان آب شد دل هر سنگ
چشمه ها هم به گریه افتادند

رود اروند نیز سی سال است
جزرو مدّش پراست از ناله
چه کسی از دلش خبر دارد
در دلش هست باغی از لاله


از دل خاک، خاک دریا دل
می رسد عطر یک سبد گل یاس
چه غریبانه باز می آیند
صد و هفتادو پنج تا غواص

بس که آرام و راحتند انگار
که از آغوش مادر آمده اند
مثل اکبر روانه ی میدان
حال مانند اصغر آمده اند


کربلایی شدند عاشق و مست
باز مشغول ذکر و نافله اند
دست ها بسته شد به یک دیگر
گوییا همرهان قافله اند

دست ها بسته بین یک لشکر
مثل آن دست بسته ی مولا
خوب شد جنگ بود و کوچه نبود
لااقل مادری نبود آنجا

----

--


صلوات و تعجیل فرج در عصر پنجشنبه تا آخر روز جمعه

فرستادن این صلوات صد مرتبه از بعد عصر پنجشنبه تا آخر روز جمعه فضیلت بسیار دارد.

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ وَ عَجِّلْ فَرَجَهُمْ‏

وَ أَهْلِكْ عَدُوَّهُمْ مِنَ اَلْجِنِّ وَ اَلْإِنْسِ مِنَ اَلْأَوَّلِینَ وَ اَلْآخِرِینَ

 

مفاتیح الجنان

مصباح المتهجد
--

--


برچسب ها :
خمس ,  خمس هدیه ,  گناه ,  فکر گناه , 

توصیه پیشوایان دین برای جلوگیری از چشم زخم

چشم زخم یکی از حقایق موجود در عالم است. پیشوایان اسلام (پیامبر و ائمه اطهارصلی الله علیه و آله) آن را تأیید کرده و برای پیشگیری از آن راههایی را توصیه کرده اند که برخی از آنها عبارتند از:

1.      خواندن و همراه داشتن سوره های چهارگانه ای که؛ به چهارقل معروفند شامل سوره های توحید، ناس، فلق و کافرون.

2.      خواندن و همراه داشتن «آیة الکرسی» و آیه شریفه «و ان یکاد» (سوره قلم،51).

3.      مداومت بر ذکر «ما شاءَاللهُ لا حَولَ وَ لا قُوَةَ اِلَّآ بِاللهِ العَلِیِ العَظِیمِ» ؛ چنانچه امام صادق علیه السلام در این مورد فرموده اند:

چشم زخم، حق است و تو از چشم زخم خودت نسبت به خودت و نسبت به دیگران امنیت نداری. پس هرگاه از چشم زخم خودت یا دیگران ترسیدی، سه مرتبه بگو:

«ما شاءَاللهُ لا حَولَ وَ لا قُوَةَ اِلَّآ بِاللهِ العَلِیِ العَظِیمِ».

بحارالانوار، علامه مجلسی، ج60، ص36

4.      خواندن و همراه داشتن ادعیه ویژه ای که از ناحیه معصومین علیهم السلام به نام «حرز» مورد تأکید واقع شده است؛ تا جایی که خود حضرات معصومین نیز با خود «حرز» همراه می کردند.

    

منبع: خانواده و تربیت مهدوی

نویسنده: مرتضی آقا تهرانی، محمد باقر حیدری کاشانی.
برچسب ها :
چشم زخم ,  ذکر ماشاءالله ,  چهار قل ,  راههای رفع چشم زخم , 

--

--


صلوات خواجه نصیر برای توسل به حضرت مهدی علیه السلام

این صلوات، که دارای 14 بند است، و در توسل به ذیل عنایات چهارده معصوم(علیهم السلام) انشا شده است، به «دوازده امام خواجه نصیر» شهرت یافته است. طبق فرموده شیخ حسنعلی اصفهانی(نخودکی) بهتر است هرصبح بخصوص بعد از نماز شب به این طریق به امام عصر علیه السلام سلام و درود فرستاد.

 

أللّهمَّ صلِّ وَ سَلِّم، وَ زِد وَ بارِک، عَلی صاحبِ الدَّعوَةِ النَّبویَّة، وَ الصَّولَةِ الحَیدریَّة و العِصمَةِ الفاطِمیَّة و الحِلمِ الحَسَنِیَّة و الشّجاعَةِ الحُسَینِیَّة و العِبادَةِ السَّجّادِیَّة و المآثِرِ الباقِریَّة و الآثار الجَعفَرِیَّة و العُلومِ الکاظِمیَّة و الحُجَجِ الرَّضَوِیَّة و الجُودِ التَّقَوِیَّة و النَّقاوَةِ النَقَوِیَّة و الهَیبَةِ العَسکَریَّة و الغَیبَةِ الإلهیَّة

بار خدایا! رحمت‌های پیاپی فرست و درودهای خجستة خویش را ارزانی دار بر امام بزرگواری كه صاحب دعوت محمّدی است، و صولت حیدری، و عصمت فاطمی، و حلم حسنی، و شجاعت حسینی، و عبادت سجّادی، و مفاخر باقری، و آثار جعفری، و علوم كاظمی، و حجج رضوی، و جود تقوی، و پاکی و طهارت نقوی، و هیبت عسكری، و غیبت الهی.

القائمِ بِالحَقِّ، و الدّاعی إلی الصِّدقِ المُطلَقِ، کَلمةِ الله، و أمانِ الله، و حُجّةِ الله، القائمِ بِأمرِ الله، المُقسِطِ لِدینِ الله، الغالِبِ لِأمرِ اللهِ، و الذّابِّ عن حَرَمِ الله، إمام السّرِّ والعَلَنِ، دافعِ الکَربِ والمِحَن، صاحبِ الجُودِ و المِنَن، الإمامِ بِالحَقِّ، أبی القاسِم م ح مّ دِ بن الحَسن، صاحبِ العَصرِ والزَّمان، وقاطعِ البُرهان، و خَلیفةِ الرَّحمان، و شَریکِ القُرآن، و مُظهرِ الإیمان، و سیِّد الإنسِ و الجانّ، صَلَوات اللهِ و سلَامُهُ عَلیه و علیهِم أجمَعین.

آن قائم به حق و درفش افراز صدق مطلق، كلمة خدایی و امان الهی و حجّت ربّانی، برپا ‌دارندة امر خدای و گسترندة آیین عدل خدای و پیروز گردانندة حكم خدای و پاسدارندة ناموس خدای، امام آشكارا و نهان، برطرف‌سازندة گرفتاری‌ها و اندوهان، صاحب جود و بخشش و احسان، امام بر حق، ابوالقاسم م ح مّ د بن الحسن، صاحب عصر و زمان، روشن‌كنندة حق و برهان، خلیفة خدای رحمان، عدل و انباز قرآن، آشكارساز مظاهر ایمان و مهتر آدمیان و پریان. رحمت‌ها و درودهای خدایی بر او باد و بر همة نیكان پاك او.

الصَّلاةُ و السَّلامُ عَلیک، یا وَصیَّ الحَسَن، و الخَلَفَ الصّالِح، یا إمامَ زَمانِنا، أیُّها القائمُ المُنتَظَرُ المَهدِیّ، یابنَ رسول الله، یَابنَ أمیرِالمُؤمنین، یا إمام المسلمین! یا حُجَّةاللهِ عَلی خَلقه! یا سَیِّدنا و مولانا! إنّا تَوَجَّهنا، و استَشفَعنا، وَ تَوَسَّلنا بِکَ إلی اللهِ، وَ قَدَّمناکَ بَینَ یَدَی حاجاتِنا، فِی الدُّنیا و الآخِرَة، یا وجیهاً عِندَ الله، إشفَع لَنا عِندَ الله ـ عَزَّوَجَلّ.1

درود و رحمت و سلام و تحیت بر تو باد! ای وصیّ حسن عسكری و ای جانشین شایستة شایسستگان، ای امام زمان، ای مهدی قائم منتظران، ای زادة ختم رسولان، ای فرزند امیرمؤمنان، ای امام مسلمانان، ای حجّت خدا در میان مردمان، ای سرور ما، ای مولای ما! ما به آبروی تو، روی به درگاه خدا آوردیم و تو را نزد خدای شفیع ساختیم و به اعتبار منزلت تو، حاجات دو جهان خویش طلبیدیم. ای سرافراز در نزد خدا و ای آبرومند بارگاه كبریا، حاجات ما را، از خدای عزیز جلیل، تو طلب كن و برآورد آنها را تو بخواه

 منبع: کتاب نشان از بی نشانها/علی مقدادی اصفهانی

پایگاه اطلاع رسانی حوزه

مجله:موعود-شهریور 1385، شماره 67

 
برچسب ها :
دعای خواجه نصیر ,  صلوات خواجه نصیر در توسل به امام زمان علیه السلام ,  شیخ حسنعلی اصفهانی ,  شیخ نخودکی ,  نشان از بی نشانها , 

--

ملتی با ارادۀ استوار و مصمم

ما مصممیم. ملت ما مصمم است که این راهی را که رفته است به آخر برسد. من در چهره‏های نورانی، دوست داشتنی شما که نگاه می‏کنم تصمیم را می‏فهمم. شما مصممید. ما هم مصممیم.

ما از نظامی امریکا و از حصر اقتصادی‏اش هیچ باکی نداریم.  و از حصر اقتصادی هم ابداً خوفی نداشته باشید.

درِ دنیا به روی ما بسته نخواهد شد. ما خدا را داریم. درِ دنیا به روی ما بسته بشود، در رحمت خدا به روی ما باز است. ما برای خدا می‏خواهیم اقدام کنیم. ما قیام کردیم برای
خدای تبارک و تعالی. ما دیدیم که ظلم در این مملکت هست. ما دیدیم که چپاولگری در این مملکت هست. ما دیدیم که مستکبران، مستضعفان را دارند از بین می‏برند. قیام کردیم. ما برای خدا قیام کردیم.

درِ همه ممالک هم به روی ما بسته بشود، درِ رحمت خدا به روی ما باز است. و ما اتکال به رحمت خدا و اتکال به قدرت خدا می‏کنیم. و شما قدرتمند باشید و به پیش بروید.

والسلام علیکم و رحمة‏اللّه‏ و برکاته
صحیفه امام خمینی رحمة الله علیه، جلد 11، ص357، 29 آذر 1358

http://www.imam-khomeini.ir

--
برچسب ها :
امام خمینی ,  سالگرد ارتحال امام خمینی ,  چهارده خرداد , 

--


--افسران - پوستر میلاد حضرت حجت ابن الحسن عجل الله تعالی فرجه الشریف

اعمال شب نیمه شعبان

اول : غسل است كه طبق روایتى از امام صادق(علیه السلام) سبب تخفیف گناهان است

دوم: احیاى این شب است، به نماز و دعا و استغفار . در روایتى آمده است كه جبرئیل به رسول خدا(صلى الله علیه وآله) گفت: هر كس این شب را به تسبیح و تكبیر و دعا و نماز و استغفار و... احیا بدارد، خداوند گناهانش را مى آمرزد، و جایگاه و منزل او بهشت خواهد بود اى محمّد! این شب را احیا بدار، و به امّتت فرمان ده آن را احیا دارند. جبرئیل پس از بیان فضایل دیگرى براى این شب، در پایان گفت: محروم واقعى كسى است كه از خیر و بركت این شب محروم باشد

سوم:بعد از نماز مغرب بدون آنكه با كسی سخن بگوید 21 مرتبه این دعا را بخواند كه تا سال آینده زنده بماند و دعا این است .

« بِسْمِ اللّهِ الرحمنِ الرَحِیم‏ اللهم إنَّكَ حَلِیمٌ عَلِیْمٌ ذُو أَناةٍ و لا طاقَةَ لَنا بِعَدْلِك (بحلمك) یا اللّهُ یا اللّهُ یا اللّهُ الأمان الأمان مِنَ الطاعونِ وَ الوَباءِ وَ موتِ الفُجْأَةِ وَ سُوءِ القَضاءِ و شِماتَةِ الأَعداءِ رَبَّنَا اكْشِفْ عَنَّا الْعَذابَ إِنَّا مُؤْمِنُونَ‏ بِرَحْمَتِكَ یا أَرْحَمَ الراحِمِین‏»                             طب الأئمة علیهم السلام (للشبر)، ص: 350

چهارم:ادعیه مخصوص این شب که در مفاتیح الجنان آمده است.

پنجم : سه مرتبه (سوره مباركه یس) بخواند به قصد حیات، به قصد وسعت رزق و به قصد صحت و اگر خودش نتواند دیگری را اجیر كند كه برایش بخواند.            طب الأئمة علیهم السلام (للشبر)، ص: 350

ششم: دعای كمیل را بخواند.

هفتم: 10 مرتبه « یَا دَائِمَ‏ الْفَضْلِ‏ عَلَى‏ الْبَرِیَّةِ یَا بَاسِطَ الْیَدَیْنِ بِالْعَطِیَّةِ یَا صَاحِبَ الْمَوَاهِبِ السَّنِیَّةِ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِهِ خَیْرِ الْوَرَى سَجِیَّةً وَ اغْفِرْ لَنَا یَا ذَا الْعُلَى فِی هَذِهِ الْعَشِیَّة » را بخواند .

هشتم : زیارت امام حسین(ع)افضل اعمال این شب است. بر بامی رود به سمت راست و چپ نظر كند و زیارت امام حسین (ع) را به این كلمات بخواند: « اَلسَّلامُ عَلَیكَ یا ابا عَبدِاللّه اَلسَّلامُ عَلَیكَ وَ رَحْمَةُ اللّهِ و بَرَكاتُه »

نهم : زیارت امام زمان(عج)خوانده شود.

دهم: چهار ركعت نماز با یك سلام در هر ركعت، یك مرتبه (سوره مباركه حمد) 3 مرتبه (سوره مباركه كافرون) و 3 مرتبه (سوره مباركه توحید) بعد از سلام نماز 13 مرتبه تسبیحات اربعه و 3 مرتبه استغفار كند. پیامبر 9فرمودند : هر كس این نماز را شب نیمه شعبان بخواند برای درك شب قدر موثر است.

سایت امام رئوف
--

--


برچسب ها :
ایستادگی ,  رهبر ,  ولایت , 

سه دسته از زنان که عذاب قبر ندارند و با فاطمه سلام الله علیها محشور می شوند:

در روایتی از پیامبر صلی الله علیه و آله نقل شده: سه دسته از زنان دچار عذاب قبر نمی شوند و با فاطمه علیها السلام محشور می شوند. اول زنانی که تنگدستی شوهر خود را تحمل می کنند و قانعند، دوم زنانی که با شوهر بداخلاق خود سازش می کنند. و گروه سوم زنانی که مهریه خود را به شوهرشان می بخشند.

در روایت دیگری نیز از ایشان آمده است:

زنی که در برابر بداخلاقی همسرش صبر کند، خداوند پاداشی همانند پاداش آسیه بنت مزاحم به او عطا می کند.


منبع: کتاب محبت زنان و کودکان در سیره پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله
حبیب الله فرحزاد

-


برچسب ها :
رفع عذاب قبر ,  صبر ,  مهریه ,  بخشیدن مهریه ,  حاج آقا فرحزاد ,  کتاب محبت زنان و کودکان ,  حبیب الله فرحزاد , 


افسران - جای ماهی کجاست؟ در دریا

غواصان نگران شدند و آمدند...
بسیار جای دلسوزی دارد اما بیش از اینکه دل ما بر مظلومیت آنان بسوزد دل آنها نگران ماست.شهدا رفت و آمدشان هم ،بی حساب و کتاب نیست؛ هم رفتنشان پیام دارد و هم آمدنشان.شهدا هیچ گاه حزبی و جناحی نبودند اما تک تک وصیت نامه هایشان را که ورق بزنیم خواهیم دید که

بر پیروی محض از دستورات ولی فقیه تاکید داشته اند و امروز آمده اند تا دوباره پشتیبان ولایت فقیه باشند.

آمده اند تا به ما بگویند: اگر امروز حضرت سید علی می فرماید اجازه بازرسی از مراکز نظامی و دانشمندان ایرانی را نمی دهم ؛ نگران تکرار سرنوشتی است که جاسوسی های آمریکا بر سر غواصان شهید آورد.آمده اند تا به ما بگویند: آهای مردمی که وقتی شنیدید حدود سی سال پیش ۱۷۵غواص با دستان بسته توسط بعثی ها زنده در خاک شده اند دلتان آتش گرفت و بر مظلومیت آنها اشک ریختید، مراقب باشید بلایی که بعثی ها با اطلاعات جاسوسی آمریکا بر سر غواصان آوردند دوباره تکرار نشود!آمده اند تا به ما بگویند: اگر دیروز آمریکا با هواپیماهای جاسوسی اش عملیات کربلای ۴ را لو داد و غواصان را دست بسته در چنگال بعثی ها انداخت ، امروز نگذارید بازرسی ها و نظارت های جاسوسان آمریکا، جان فرزندان برجسته این سرزمین را به خطر اندازد و آنان را در تیررس حملات تروریستی اسرائیل قرار دهد.به خون غلطیدن شهدای هسته ای گواه این مدعاست.

۱۷۵ غواصی که مظلومانه با دستان بسته زنده در خاک شدند؛ امروز آمده اند تا جلوی بسته شدن دستان نخبگان هسته ای و دفاعی کشور را بگیرند. آنان مستقیم پای حرف های شهدای هسته ای نشسته اند و از خون دل خوردن هایشان خبر دارند.آمده اند تا به ما بگویند:آمریکا دیروز از عملیات های ما جاسوسی می کرد و امروز از پیشرفت های هسته ای و دفاعی شما جاسوسی می کند.دیروز صدام را تجهیز کرد و به جان ما انداخت و امروز داعش و تفاله های بعثی را پرورش داده و برای امنیت شما خط و نشان می کشد و جاسوسانش را در قالب بازرسان آژانس به ایران می فرستد. ۱۷۵ غواص با دستان بسته ، زنده زیر خاک رفتند اما زیر بار حرف زور نرفتند.

برچسب ها :
ورود شهدا به میهن ,  شهدای غواص ,  شهدای هسته ای ,  ولی فقیه ,  پیروی از ولی فقیه , 

--

اعمال ماه شعبان

1- هر روز هفتاد مرتبه بگوید «أَسْتَغْفِرُ اللَّهَ‏ وَ اَسْئَلُهُ التَّوْبَةَ» و70 بار بگوید: « أَسْتَغْفِرُ اللَّهَ‏ ‏الّذِى‏ لا اِلهَ اِلّا هُوَ الْحَیُّ الْقَیُّومُ‏ الرَّحْمنُ الرَّحِیمُ‏ و أتُوبُ‏ إِلَیْه» ‏

2- در ماه شعبان هفتاد بار بگوید:« أَسْتَغْفِرُ اللَّهَ‏ ‏الّذِى‏ لا اِلهَ اِلّا هُوَ الرَّحمنُ الرَّحِیمُ الحَىُّ و القیُّومُ وَ اَتُوبُ اِلَیه» ( استغفار در این ماه هزار برابر ماههای دیگر است).

3- در تمام این ماه هزار مرتبه بگوید: «لا إِلهَ‏ إِلَّا اللَّهُ‏ وَ لا نَعْبُدُ إِلَّا إِیَّاهُ‏ مُخْلِصِینَ لَهُ الدِّینَ وَ لَوْ كَرِهَ الْمُشْرِكُون‏ »

4- در این ماه زیاد صلوات بفرستد.

5- صدقه بدهد.

6- در هر پنج‌شنبه ماه شعبان دو ركعت نماز كه بعد از حمد صدمرتبه (سوره مباركه توحید) و بعد از سلام صد مرتبه صلوات بفرستد.


برچسب ها :
شعبان ,  روزه شعبان ,  اعمال شعبان , 

شرح دعای کمیل                                         

حجة الاسلام والمسلمین حسین انصاریان
                                                            

کمیل بن زیاد نخعی از اصحاب خاص و شیعیان راستین امیرمؤمنان و فرزندش امام حسن مجتبی (علیهماالسلام) به شمار می رود که دعای معروف کمیل را امام علی (علیه السلام) بر او انشاء فرموده این دعا را شیخ طوسی که از بزرگان عالمان شیعه است و دو کتاب از کتاب های چهارگانه معتبر فقهی شیعه از آن او است، در کتاب مصباح المتهجد که از منابع معتبر و قدیمی است آن را نقل نموده و صاحب مفاتیح الجنان نیز آن را از همین کتاب نقل می کند. توصیه شده است، این دعا را در شب نیمه شعبان و هر جمعه برای آمرزش گناهان و ... می خوانند.

گفتنی است که این دعا سرشار از مضامین بلند عرفانی و اخلاقی است و در آن چیزی که با اعتقادات دینی تمام فرق اسلامی در تضاد باشد وجود ندارد، تا به دنبال تأیید برای آن باشیم. به همین دلیل حتی وهابی های عربستان که در این گونه مسائل بسیار سخت گیرند، مانع برگزاری علنی این دعا نمی شوند.

امیرالمؤمنین علیه السلام کمیل را یکی از ده نفر یاران مورد اطمینانش به حساب آورده است.

کمیل از بهترین شیعیان و عاشقان ، و محبان ، و علاقه مندان به امیرالمؤمنین علیه السلام بوده است.

مسائل و سفارشات و وصایایی که امیرالمؤمنین به کمیل داشته از ایمان عظیم و معرفت فوق العاده کمیل حکایت دارد.

حتی اهل سنت، کمیل را در همه امور مورد اطمینان معرفی کرده اند. عرفا و صاحبدلان، و اهل سیر و سلوک، و مشتاقان لقای محبوب کمیل را صاحب سر امیرالمؤمنین، و خزینه معارف معنوی مولی الموحدین می شناسند.

کمیل هیجده سال روزگار نورانی، و عصر بابرکت پیامبر بزرگ اسلام را دریافت و از انوار ملکوتی مقام نبوت بهره مند شد.

کمیل انسانی بزرگوار، و موجودی شریف و پاک است، که به خاطر لیاقتش به دست حجاج بن یوسف ثقفی به شرف شهادت نایل آمد، شهادتی که محبوبش علی علیه السلام از وقوعش به او خبر داد.

و سر او رادر حالی که در آستانه سن نود سالگی قرار داشت ، از بدن جدا کردند، اکنون مرقد مطهر او در منطقه ثویه بین نجف و کوفه معروف خاص و عام، و زیارتگاه اهل دل است..

دعای کمیل

عارفان عاشق، و عاشقان عارف ، جایگاه دعای کمیل را در میان همه دعاها چون جایگاه انسان در میان همه موجودات می دانند، یعنی چنانکه انسان را اشرف خلایق به حساب می آورند، دعای کمیل را اشرف دعاها می شمارند و از آن تعبیر به انسان الادعیه می کنند.

مجلسی بزرگوار در کتاب «زادالمعاد» ، به نقل از کتاب «اقبال » سید بن طاوس می نویسد: کمیل گفته: روزی در شهر بصره خدمت مولایم علی علیه السلام نشسته بودم، سخن از شب پانزدهم شعبان به میان آمد، حضرت فرمود: هر که آن شب را به عبادت زنده بدارد، و دعای حضرت خضر را بخواند یقینا دعایش مستجاب می شود، وقتی حضرت به منزل بازگشت، خدمتش مشرف شدم، چون مرا دید فرمود: برای چه کاری آمده ای؟ گفتم به طلب دعای خضر به حضورت آمده ام. فرمود: بنشین، سپس به من خطاب کرد: ای کمیل هنگامی که این دعا را حفظ کنی در هر شب جمعه یا ماهی یکبار، یا سالی یکبار، یا به عمر یکبار بخوان، خواندن این دعا تو را از شر دشمنان کفایت می کند، یاری می شوی، روزیت می دهند، و گناهانت آمرزیده می شود..

ای کمیل طول مصاحبت و خدمتت سبب شد که تو را به چنین نعمت و کرامتی سرافراز کنم، سپس فرمود بنویس و دعا را به من تلقین فرمود.

اسلام کوئست نت

پایگاه اطلاع رسانی حوزه
برچسب ها :
دعای کمیل ,  شرح دعای کمیل ,  شرح حسین انصاریان بر دعای کمیل ,  شب نیمه شعبان ,  خواندن دعای کمیل در شب نیمه شعبان ,  کمیل بن زیاد نخعی , 

--

--

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic