درباره

اینجا وبلاگی است باهدف گردآوری ادعیه و اذکار رسیده از ائمه معصومین علیهم السلام تا با واسطه قرار دادن آنان و بهره بردن از کلام الهی، اتصال خود را به صراط مستقیم و درگاه خداوند در همه لحظات حتی در سختیها از دست ندهیم.
منوی اصلی
موضوعات وبلاگ
جستجو
مطالب پیشین
آرشیو مطالب
صفحات مجزا
ختم صلوات

لوگوی دوستان
ابزار و قالب وبلاگ

حجاب خون بهای شهیدان

پایگاه سربازان گمنام امام زمان(عج)


تیم سایبری پلارک

 نیایش

لوگوی دوستان
لینک دوستان
پیوندهای روزانه
نویسندگان
کاربردی
ابر برچسب ها
آمار وبلاگ
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • کل بازدیدها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین به روز رسانی :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل مطالب :

خشم شیطان در برابر سكوت   

روزى مولاى متّقیان امیرالمؤمنین از محلّى عبور مى نمود، ناگهان متوجّه شد كه شخصى مشغول فحش دادن و ناسزاگوئى، به قنبر غلام آن حضرت است و قنبر مى خواست تلافى كند و پاسخ آن مردبى ادب را بدهد.
ناگهان امیرالمؤ منین علىّ علیه السلام بر قنبر بانگ زد كه: اى قنبر! آرام باش و سكوت خود را حفظ كن و دشمن خود را به حال خود رها ساز تا خوار و زبون گردد.
سپس افزود: ساكت باش و با سكوت خود، خداى مهربان را خوشنود گردان و شیطان را خشمناك ساز و دشمن خویش را به كیفر خود واگذارش نما.
امام علىّ علیه السلام  پس از آن فرمود: اى قنبر! توجّه داشته باش كه هیچ مؤ منى نتواند خداوند متعال را، جز با صبر و بردبارى خشنود سازد.
و همچنین هیچ حركت و عملى همچون خاموشى و سكوت ، شیطان را خشمگین و زبون نمى گرداند.

و بدان كه بهترین كیفر براى احمق ، سكوت در مقابل یاوه ها و گفتار بى خردانه او است 

--الكنى و الا لقاب، شیخ عباس قمی، ج 2، ص 294.

تقویم شمیم یار
برچسب ها :
سکوت ,  صبر ,  پاداش ,  خشنودی خدا ,  خشم شیطان , 

عواملى كه موجب رفع یا كاهش فشار قبر مى‏ شود

1- نهادن دو چوب تر همراه میت

مستحب موكد است، دو چوب تر و تازه (دو شاخه درخت را بگیرند و برگهایش را از او جدا نمایند، هر یك از آنها به اندازه یك ذراع یعنى از آرنج تا سر انگشتان باشد و اگر كوتاهتر باشد مانعى ندارد) یكى از آن دو چوب را در جانب راست از گلوگاه تا هر جا كه رسید چسبیده به بدن بگذارند، و دیگرى را در جانب چپ روى پیراهن زیر روپوش به همان ترتیب بگذارند، و ظاهر این است كه هر گونه بگذارند مستحب است و مستحب است، این دو چوب تازه از درخت خرما باشد، اگر نبود از درخت سدر و اگر نبود از درخت بید، و اگر نبود از درخت انار، و اگر نبود، هرگونه چوب تر و تازه‏اى كافى است، و مستحب است، نام میت و اینكه او به یكتائى خدا و رسالت محمد (صلى الله علیه و آله و سلم) و امامت امامان (علیه السلام) گواهى مى‏دهد در آن دو چوب نوشته شود.

زراره مى‏گوید: به امام باقر (علیه السلام) عرض كردم: چرا چوب تازه در همراه میت قرار داده مى‏شود؟

فرمود: زیرا همین دو چوب تازه، عذاب و حساب قبر را تا مدتى كه خشك نشده‏اند، دور مى‏ كند، سپس در پایان فرمود: فلا یصیبه عذاب ولا حساب بعد جفوفهما ان شاء اللّه : به خواست خدا، پس از آن كه آن دو چوب، خشك شدند، عذاب و حساب قبر به سراغ میت نمى‏رود.

نظیر این سؤال از امام صادق (علیه السلام) شد، و آن حضرت همان جواب فوق را داد.

روایت شده: رسول خدا(صلى الله علیه و آله و سلم) از كنار قبرى عبور كرد و دریافت كه صاحبش را عذاب مى‏كنند، چوب تازه‏اى خواست و آن را دو نصف كرد، یكى از آنها در ناحیه بالا سر قبر، و دیگرى را در ناحیه پا نهاد، و فرمود: یخفف عنه العذاب ما دامار طبین: تا هنگامى كه این دو چوب تازه ‏اند، عذاب او كاهش مى‏یابد

و در روایت دیگر آمده: حضرت آدم (علیه السلام) وصیت كرد كه دو چوب تازه، در میان كفنش بگذارید، تا انس داشته باشد، و این سنت بین پیامبران، معمول بود، و در زمان جاهلیت، ترك شد، پیامبر اسلام (صلى الله علیه و آله و سلم) آن را زنده كرد.

2- نماز شب و كامل نمودن ركوع‏

امام رضا (علیه السلام) فرمود: كسى كه نماز شب بخواند، و در قنوت نماز وتر هفتاد بار استعقفار كند، اجیر من عذاب القبر: از عذاب قبر، پناه داده شود.

امام باقر (علیه السلام) فرمود كسى ركوع نمازش را كامل انجام دهد، وحشت قبر به او نمى‏رسد من اتم ركوعه لم تدخله وحشة القبر.

3- صدقه و نماز مخصوص

4-حج‏

5-مردن در جمعه

6-ریختن آب روى قبر

7-خواندن بعضى از سوره‏هاى قرآن‏

سایت مرکز تعلیمات اسلامی واشنگتن

عالم برزخ در چند قدمى ما

محمد محمدى اشتهاردى

برچسب ها :
نماز شب ,  گذاشتن دو چوب تر با میت ,  فشار قبر ,  عوانل رفع فشار قبر , 

--

                  در هر حال زیاد صلوات بفرستید

--


برچسب ها :
صلوات ,  ذکر ,  دکر جمعه ,  اللهم صل علی محمد و آل محمد , 

-دعای عهد


از حضرت صادق علیه السلام منقول است كه: هر كه چهل صباح این [دعا]عهد را بخواند از یاوران قائم ما باشد و اگر پیش از ظهور آن حضرت بمیرد خدا او را از قبر بیرون آورد كه در خدمت آن حضرت باشد و حق تعالى به هر كلمه هزار حسنه او را كرامت فرماید و هزار گناه از او محو كند.1

  • 1. كلیات مفاتیح الجنان‏،نویسنده:شیخ عباس قمى،ناشر: اسوه‏ ،ص: 539برچسب ها :
دعای عهد ,  حضرت مهدی علیه السلام ,  چهل صبح , 

--


--


برچسب ها :
دعا ,  عکس نوشته دعا ,  پوستر دعا ,  من مسلمانم , 

٫  9تا می گویم شما آدم خوبی هستید، شما می گویید خوبی از خودتان است و خودتان خوبید. خدا هم همین طور است. تا به خدا می گویید خدایا تو غفّاری، تو ستّاری، تو رحمانی و…خدا می فرماید خودت غفّاری، خودت ستّاری، خودت رحمانی و… . کار محبت همین است.

ـ

۱۰٫با تکرار کردن کارهای خوب، عادت حاصل می شود. بعد عادت به عبادت منجر می شود. عبادت هم معرفت ایجاد می کند. بعد ملکات فاضله در فرد به وجود می آید و نهایتا به ولایت منجر می شود.

ـ

۱۱٫خدا عبادت وعده ی بعد را نخواسته است؛ ولی ما روزی سال های بعد را هم می خواهیم، در حالی که معلوم نیست تا یک وعده ی بعد زنده باشیم.

ـ

۱۲٫ لبت را کنترل کن. ولو به تو سخت می گذرد، گله و شکوه نکن و از خدا خوبی بگو. حتّی به دروغ از خدا تعریف کن و این کار را ادامه بده تا کم کم بر تو معلوم شود که به راست ی خدا خوب خدایی است و آن وقت هم که به خیال خودت به دروغ از خدا تعریف می کردی، فی الواقع راست می گفتی و خدا خوب خدایی بود.

 ـ

۱۳٫ازهر چیز تعریف کردند، بگو مال خداست و کار خداست. نکند خدا را بپوشانی و آنرا به خودت یا به دیگران نسبت بدهی که ظلمی بزرگ تر از این نیست. اگر این نکته را رعایت کنی، از وادی امن سر در می آوری. هر وقت خواستی از کسی یا چیزی تعریف کنی، از ربت تعریف کن. بیا و از این تاریخ تصمیم بگیر حرفی نزنی مگر از او. هر زیبایی و خوبی که دیدی رب و پروردگارت را یاد کن، همانطور که امیرالمؤمنین علیه السلام در دعای دهه‌ی اول ذیحجه می فرماید: به عدد همه چیزهای عالم لا اله الا الله

ـ

۱۴٫دل های مؤمنین که به هم وصل می‌شود، آب کُر است. وقتی به علــی علیه السّلام متّصل شد، به دریا وصل شده است…شخصِ تنها ، آب قلیل است و در تماس با نجاست نجس می شود ، ولی آب دریا نه تنها نجس نمی شود ، بلکه متنجس را هم پاک می کند.”

ـ

۱۵٫هر چه غیر خداست را از دل بیرون کن. در “الا”، تشدید را محکم ادا کن، تا اگر چیزی باقی مانده، از ریشه کنده شود و وجودت پاک شود. آن گاه “الله”را بگو همه ی دلت را تصرف کند.

--

برچسب ها :
حاج اسماعیل دولابی ,  توصیه های اخلاقی ,  سبک زندگی , 
" تقدیم به همه شهدای مدافع حرم

و شهید مهدی نوروزی"

ما را ز خاندان کرم آفریده‌اند

 یک موج از تلاطم یم آفریده‌اند

 ما را فدائیان پسرهای فاطمه

 ما را شهید میر و علم آفریده‌اند

 ما را به اعتبار عنایات فاطمه

 گریه کنان حضرت غم آفریده‌اند 


 هر یک ز ما حریف دو صد لشکر یزید

 زین رو، ز شیعه عده کم آفریده‌اند

 دجال ها و حرمله ها را مهاجم ...

... ما را " مدافعان حرم " آفریده‌اند

...

سید علی خامنه ای پیر عشق گفت

فریاد را علیه ستم آفریده اندبرچسب ها :
شعر ,  شهید ,  شهید مدافع حرم ,  شهدای مدافع حرم ,  شهید مهدی نوروزی , 

رسولُ اللّه ِ صلى الله علیه و آله : جُبِلَتِ القُلوبُ على حُبِّ مَن أحسَنَ إلَیها ، وبُغْضِ مَن أساءَ إلَیها . 

پیامبر خدا صلى الله علیه و آله : دلها بر محبت كسى كه به آنها خوبى كند و بر نفرت از كسى كه به آنها بدى روا دارد ، سرشته شده است .


امام على علیه السلام : بر تو باد نیكوكارى، كه آن بهترین كشت، و سود آورترین كالاست.


امام على علیه السلام : چه نیكو توشه اى است براى معاد، نیكى كردن به بندگان .

امام على علیه السلام : با نیكى كردن، دلها تصرّف مى شود .

--


منتخب میزان الحکمة آیت الله ری شهری

کتابخانه احادیث شیعه
برچسب ها :
نیکی ,  خیر ,  مبزان الحکمة ,  ری شهری ,  حدیث , 

اسـتاد اخلاق میـرزا اسـماعیل دولابی پیـش از وفات برای زندگی مومنانه ۱۵ دستورالعمل راذکر می‌کند که در این مطلب، بخش اول آن توصیه ها آورده می شود.

ـ

ـ۱٫هر وقت در زندگی‌ات گیری پیش آمد و راه بندان شد، بدان خدا کرده است؛ زود برو با او خلوت کن و بگو با من چه کار داشتی که راهم را بستی؟ هر کس گرفتار است، در واقع گرفته ی یار است.

ـ

۲٫زیارتت، نمازت، ذکرت و عبادتت را تا زیارت بعد، نماز بعد، ذکر بعد و عبادت بعد حفظ کن؛ کار بد، حرف بد، دعوا و جدال و… نکن و آن را سالم به بعدی برسان. اگر این کار را بکنی، دائمی می شود؛ دائم در زیارت و نماز و ذکر و عبادت خواهی بود.

ـ

۳٫اگر غلام خانه‌زادی پس از سال ها بر سر سفره صاحب خود نشستن و خوردن، روزی غصه دار شود و بگوید فردا من چه بخورم؟ این توهین به صاحبش است و با این غصه خوردن صاحبش را اذیت می کند. بعد از عمری روزی خدا را خوردن، جا ندارد برای روزی فردایمان غصه دار و نگران باشیم.

ـ

۴٫ گذشته که گذشت و نیست، آینده هم که نیامده و نیست. غصه ها مال گذشته و آینده است. حالا که گذشته و آینده نیست، پس چه غصه ای؟ تنها حال موجود است که آن هم نه غصه دارد و نه قصه.

ـ

۵٫موت را که بپذیری، همه ی غم و غصه ها می رود و بی اثر می شود. وقتی با حضرت عزرائیل رفیق شوی، غصه هایت کم می شود. آمادگی موت خوب است، نه زود مردن. بعد از این آمادگی، عمر دنیا بسیار پرارزش خواهد بود. ذکر موت، دنیا را در نظر کوچک می کند و آخرت را بزرگ. حضرت امیر علیه السلام فرمود:یک ساعت دنیا را به همه ی آخرت نمی دهم. آمادگی باید داشت، نه عجله برای مردن.

ـ

۶٫اگر دقّت کنید، فشار قبر و امثال آن در همین دنیاقابل مشاهده است؛ مثل بداخلاق که خود و دیگران را در فشار می گذارد.

ـ

۷٫تربت، دفع بلا می‌کند و همه ی تب ها و طوفان ها و زلزله ها با یک سر سوزن از آن آرام می شود. مؤمن سرانجام تربت می‌شود. اگر یک مؤمن در شهری بخوابد، خداوند بلا را از آن شهر دور می‌کند.

ـ

۸٫هر وقت غصه دار شدید، برای خودتان و برای همه مؤمنین و مؤمنات از زنده ها و مرده ها و آنهایی که بعدا خواهند آمد، استغفار کنید. غصه‌دار که می‌شوید، گویا بدنتان چین می‌خورد و استغفار که می‌کنید، این چین ها باز می شود.

پایگاه جوان انقلابی


--
برچسب ها :
حاج آقا دولابی ,  توصیه های اخلاقی ,  تذکرات , 


سر قبر نشسته بودم …

باران می آمد. روی سنگ قبر نوشته بود: شهید مصطفی احمدی روشن ….
از خواب پریدم.
مصطفی ازم خواستگاری کرده بود، ولی هنوز عقد نکرده بودیم.
بعد از ازدواج خوابم را برایش تعریف کردم.
زد به خنده و شوخی گفت : بادمجون بم آفت نداره…
ولی یه بار خیلی جدی ازش پرسیدم که :کی شهید می شی مصطفی؟ مکث نکرد، گفت : سی-سالگی …
باران می بارید شبی که خاکش می کردیم…

.

javanenghelabi - ahmadi roushan 4


سایت جوان انقلابی
برچسب ها :
شهید ,  شهید احمدی روشن ,  همسر شهید احمدی روشن , 

                                                                                                                    

«غرق بوی گل محمدی»

منجی از راه می‏رسد، باید، این بشارت به آسمان برسد

باید از کوچه ‏های سبز حجاز، به تمام جهانیان برسد

پس ازین دختران نمی‏میرند، به گناه نکرده، این مژده

پیش‏تر از تمام خلق جهان، به دل تنگ مادران برسد

اینک از کوچه‏ های سبز حجاز، آخرین وعده می‏رسد از راه

می‏رسد تا که راه جاویدش به تو در آخرالزمان برسد

بَرده با صاحبش برابر شد، هر که پرهیزگارتر، برتر

ای بلال سیاه‏پوست بخوان، تا به گوش همه اذان برسد

او رسول تمام اعصار است، که رسولی پس از ظهورش نیست

گوش کن تا طنین معجزه ‏اش، از زبان تا به عمق جان برسد

منجی از راه می‏رسد، دنیا، غرق بوی گل محمدی است

صلواتی بلندتر بفرست، تا صدایت به آسمان برسد


نغمه مستشار نظامی

 

--


 

 
برچسب ها :
میلاد ,  میلاد نبی صلی الله علیه و آله , 


--

حجت ششم! مسجد مدینه، آذین شده است برای طلوع انوار آسمانی فقه تو.

ستون هایش، گوش سپرده اند، شیوایی کلام فاضلانه ات را.

وجب به وجب زمین مدینه، عطر ملکوت گرفته است.
ملائک، بال گسترده اند بر خاک راه تو تا پابوس احیاگر
آیین محمدی صلی الله علیه و آله باشند.

فقه، می جوشد از لحظه های پرنور و صادقانه ات.
«قال الصادق»های تو، ستاره پاشیده است
بر تارک چند صدسال اجتهاد و فقاهت.

مکتب توحیدی ات، در لحظه لحظه «شیعه بودن» شناور است.
یک عمر، درّ گران بهای احکام خدا، از صدف
«قال الصادق» تو تراویده است.

از هشام ها و مفضل ها، تا شیخ مفیدها و بحرالعلوم ها،
از خوشه خوش رنگ و بهشتی کلام تو روییده اند.

مولا جان! شیعه اگر زنده است، شیعه اگر پویاترین مکتب
دنیاست، شیعه اگر اوج گرفته بر آسمان بالندگی،
همه به یمن تلألوی علم لدنی توست.برچسب ها :
میلاد امام صادق علیه السلام ,  میلاد ,  هفده ربیع الاول , 

--

--


جهت گشایش کارها بعدازنماز بخواند دعای منسوب به امام حسین علیه السلام را:

بسم الله الرحمن ارحیم

اَلّهُمَّ اِنّی اَسئَلُکَ بِکَلِماتِکَ وَمَعاقِدِ عَرشِکَ وَسُکّانِ

سَماواتِکَ  و اَرضِکَ وَ اَنبِیائِکَ وَرُسُلِکَ اَن تَستَجیبَ لی

فَقَدرَهِقَنی مِن اَمری عُسرٌفَاَسئَلُکَ اَن تُصَلِّیَ عَلی

مُحَمَّدٍ وَالِ مُحَمَّدٍوَاَن تَجعَلَ لی مِن عُسری یُسراً.

خداوندا از تو درخواست میکنم به کلمات خودت و عرش خودت وسکونت گزیدگان
در آسمانها و زمینت وپیامبران و رسولانت که دعایم را مستجاب کنی چه آنکه سختی
مرا در فشار قرار داده پس از تو میخواهم که درود بفرستی برمحمد وآل محمد
درکارم آسایش قرار دهی .

کتاب هدیه احمدیه/ میرزا احمد آشتیانیبرچسب ها :
دعای امام حسین علیه السلام ,  تعقیبات نماز ,  احمدیه ,  هدیه احمدیه ,  میرزا احمد آشتیانی ,  دعای رفع سختی و تنگی , 

--

مواظبت بر وقتهاى نماز

امام صادق علیه السّلام ـ از پیامبر خدا صلّى الله علیه و آله در بیان كلام فرشته مرگ(عزرائیل) نقل شده است :

بدانید كه براى ما بازگشتى دوباره و دوباره به سوى شما خواهد بود. پس مراقب باشید. در شرق و غرب خانه اى نیست جز اینكه به اهل آن در هر روز پنج نوبت مى نگرم و به كوچك و بزرگشان از خود آنان داناترم و اگر مى خواستم پشه اى را قبض روح كنم، تا پروردگارم دستور ندهد نمى توانستم. سپس پیامبر خدا صلّى الله علیه و آله فرمود: تنها در وقتهاى نماز به آن ها مى نگرد. پس اگر از مواظبت كنندگان بر نماز در وقت بود، به او شهادت (لا إله إلّا الله وأنّ محمّداً رسول الله) را تلقین مى كند و ابلیس را از او دور مى سازد.
امام علىّ علیه السّلام : هیچ عملى نزد خداوند، محبوبتر از نماز نیست. پس هیچ كار دنیایى شما را در وقت نماز به خود مشغول ندارد. كه خداوند گروههایى را سرزنش كرد و فرمود : «آنان كه از نمازشان غافلند» یعنى آنان غافل بوده ، به وقت نمازها بى اعتنایى مى كردند.

 
 امام باقر علیه السّلام ـ درباره گفته خداوند جلّ جلاله : «و آنان كه بر نمازهایشان مواظبت مى كنند» فرمود:
مقصود همین نماز واجب است كه هر كس آن در وقتش بخواند، حقش را بداند و كارى را بر آن مقدم ندارد، خداوند بى گناهیش را مى نویسد و عذابش نمى كند و هر كس در غیر وقتش بخواند، حق نماز را نداند وكارهاى دیگر را بر آن مقدم كند، سرانجامش با خداست، اگر خواست مى آمرزد و اگر خواست عذاب مى كند..
 

ـ امام صادق علیه السّلام : در باره گفته خداى متعال: «خاضعانه براى خدا به پا خیزید» فرمود : یعنى توجه انسان به نمازش و مواظبت بر آن، تا چیزى او را از نماز به خود سرگرم و مشغول ندارد.

مؤسسه جهانی سبطین علیهما السلام

--برچسب ها :
رعایت وقت نماز ,  نماز اول وقت ,  آثار نماز اول وقت , 

--

--


برچسب ها :
احکام ,  احکام تصویری ,  سجده سهو ,  تسبیحات اربعه ,  حمد , 

نماز مستحبی روز دوازدهم ربیع الاول

در این روز دو ركعت نماز مستحب است كه در ركعت اوّل بعد از حمد، سه مرتبه سوره «قل یا ایّها الكافرون» و در ركعت دوم بعد از حمد، سه مرتبه سوره «توحید» خوانده شود

مفاتیح نوین آیت الله مکارم شیرازی
برچسب ها :
نماز ,  نماز مستحبی ,  ربیع الاول ,  مفاتیح ,  مفاتیح نوین ,  آیت الله مکارم , 

--


--برچسب ها :
من مسلمانم ,  ربا ,  تنبلی ,  بی حوصلگی , 

نماز و دعای  شب ازدواج

از امام محمّدباقر(علیه السلام) نقل شده است كه وقتى عروس را به منزل آوردى، به وى بگو، وضو سازد و خودت نیز وضو بساز و دو ركعت نماز بگذارید; پس از آن، حمد و ستایش الهى را بجا آورید و بر محمّد و آل محمّد، صلوات بفرستید، و آنگاه (براى زندگى آسوده و پر معنویت) دعا كن و از زنانى كه همراه عروس آمده اند، بخواه، آمین گویند. سپس این دعا را بخوان:

اَللّهُمَّ ارْزُقْنى اِلْفَها وَ وُدَّها وَ رِضاها، وَاَرْضِنى بِها، وَاجْمَعْ بَیْنَنا بِاَحْسَنِ اجْتِماع، وَانَسِ ائْتِلاف، فَاِنَّكَ تُحِبُّ الْحَلالَ، وَ تَكرَهُ الْحَرامَ.(1)


خدایا روزیم كن الفت و دوستى و رضایتش را و مرا از او راضى كن و گردآور میان ما به بهترین گردآوردن و مأنوس ترین سازش كه تو دوست دارى حلال را و ناخوش دارى حرام را.


1. كافى، جلد 5، صفحه 500، حدیث 1.

مفاتیح نوین آیت الله مکارم شیرازیبرچسب ها :
امام باقر علیه السلام ,  ازدواج ,  دعای ازدواج ,  دعای شب ازدواج ,  نماز ازدواج ,  نماز و دعای ازدواج در مفاتیح , 

دهم ربیع الاول سالروز ازدواج حضرت محمد صلی الله علیه و آله و خدیجه سلام الله علیها
--

پیامبر اكرم صلی الله علیه و آله در مورد همسر گرامى خویشحضرت خدیجه سلام الله علیها مى‏فرماید:
«خدیجه زنى بود كه چون همه از من روى مى ‏گردانیدند او به من روى مى‏ كرد و چون همه از من مى‏ گریختند، به من محبت و مهربانى مى‏ كرد و چون همه دعوت مرا تكذیب مى‏ كردند به من ایمان مى‏ آورد و مرا تصدیق مى‏ كرد. در مشكلات زندگى مرا یارى مى ‏داد و با مال خود كمك مى ‏كرد و غم از دلم مى ‏زدود.»

اَلسَّلامُ عَلَیْكِ یا اُمَّ الْمُؤْمِنِینَ، اَلسَّلامُ عَلَیْكِ یا زَوْجَةَ سَیّـِدِ الْمُرْسَلِینِ، اَلسَّلامُ عَلَیْكِ یا اُمَّ فاطِمَةَ الزَّهْراءِ سَیِّدَةِ نِساءِ الْعالَمِینَ، اَلسَّلامُ عَلَیْكِ یا أَوَّلَ الْمُؤْمِناتِ، اَلسَّلامُ عَلَیْكِ یا مَنْ أَنْفَقَتْ مالَها فِی نُصْرَةِ سَیِّدِ الاَْنْبِیاءِ، وَ نَصَرَتْهُ مَااسْتَطاعَتْ وَدافَعَتْ عَنْهُ الاَْعْداءَ، اَلسَّلامُ عَلَیْكِ یا مَنْ سَلَّمَ عَلَیْها جَبْرَئِیلُ، وَ بلَّغَهَا السَّلامَ مِنَ اللهِ الْجَلِیلِ، فَهَنِیئاً لَكِ بِما أَوْلاكِ اللهُ مِنْ فَضْل، وَالسَّلامُ عَلَیْكِ وَ رَحْمَةُ اللهِ وَ بَرَكاتُهُ .

سلام بر تو اى مادر مؤمنان، سلام بر تو اى همسر سرور فرستادگان، سلام بر تو اى مادر فاطمه زهرا سرور بانوان دو جهان، سلام بر تو اى نخست بانوى مؤمن، سلام بر تو اى آن كه دارائیش را در راه پیروزى اسلام و یارى سرور انبیا هزینه كرد و دشمنان را از او دور ساخت، سلام بر تو اى آن كه بر او جبرئیل درود فرستاد، و سلام خداى بزرگ را به او ابلاغ كرد، این فضل الهى گوارایت باد و سلام و رحمت و بركاتش بر تو باد .


امیر مؤمنان علی علیه السلام فرمود:

« سرور بانوان دو جهان چهار بانو است که عبارتند از :خدیجه ، فاطمه ، آسیه و مریم »


خدایا!به عظمت مقام خدیجه (علیها السلام ) ما را ازشیوه زندگی سراسر درخشان اوبهره مند فرما ، و از شفاعتش در قیامت مسرور گردان .


سایت عرفان

تبیان


 

برچسب ها :
ازدواجپپیامبر صلی الله علیه و آله ,  خدیجه سلام الله علیها ,  زیارتنامه حضرت خدیجه سلام الله علیها , 

تعداد صفحات : 2

 | 1 |  2 | 

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic