افسران - فرمایشات حضرت فاطمه الزهرا سلام الله علیها در وصف شیعیان

اما دخترم فاطمه

پیامبر صلى الله علیه و آله فرمود: اما دخترم فاطمه، او سیدة نساءالعالمین از اولین و آخرین است، و او پاره ى تن من و نور چشم من و میوه ى قلب من و روح میان دو پهلوى من و حوراء انسیه است.

هرگاه در محراب در پیشگاه پروردگارش مى ایستد، نورش براى فرشتگان آسمان مى درخشد چنانچه نور ستارگان براى اهل زمین مى تابد. خداوند عزوجل به فرشتگان مى فرماید: «اى فرشتگان من، به كنیزم فاطمه سرور كنیزانم بنگرید كه در برابر من ایستاده و از خوف من تار و پودش مى لرزد و از قلب و جان به عبادت من روى آورده است. شاهد باشید كه شیعیانش را از آتش امان دادم».

مثل اینكه مى بینم داخل خانه اش شده اند و حرمتش هتك و حقش غصب و از ارثش منع شده، و پهلویش شكسته، و كودك در رحمش سقط شده، و فریاد مى زند «یا محمداه» و جواب داده نمى شود، و كمك مى خواهد و كسى به دادش نمى رسد..

بعد از من همواره محزون و غمناك و گریان است. گاهى انقطاع وحى از خانه اش را بیاد مى آورد و گاهى جدائى و هجران مرا متذكر مى شود، و در تاریكى شب از فقدان صداى من كه از بیدارى شب با قرآن مى شنید، وحشت مى كند. سپس خود را كه در دوران پدر عزیز بود، خوار و ذلیل مى بیند، و در این هنگام خداوند او را با فرشتگان مانوس مى كند، و او را با آنچه به مریم بنت عمران گفتند ندا مى دهند: «اى فاطمه، خداوند تو را برگزید و پاك گردانید، و تو را بر زنان عالم برگزید. یا فاطمه، براى پروردگارت دست به دعا برادر و سجده كن و با ركوع كنندگان ركوع بجا آور.».

آنگاه درد و رنج او شروع مى شود و مریض مى گردد، و خداوند مریم دختر عمران را مى فرستد كه از او پرستارى كند و در بیمارى انیس و مونس او گردد. در این هنگام مى گوید: «پروردگارا، من از زندگى خسته ام و از اهل دنیا ملول و ناراحتم. مرا به پدرم ملحق كن». خداوند او را به من ملحق مى كند..

او اول كسى از اهل من است كه به من ملحق مى گردد، و با حال حزن و ناراحتى و غم، و با حق غضب شده و شهید بر من وارد مى شود. آنگاه مى گویم: «بارالها، كسى كه به او ستم كرده لعنت كن، و كسى كه حق او را غصب كرده عقاب كن، و كسى كه او را ذلیل كرده ذلیل گردان، و كسى كه آن چنان به پهلوى او زده كه سقط جنین كرده، در آتش جهنم مخلد ساز»، و فرشتگان به این دعاها آمین مى گویند.

امالى صدوق: مجلس 24 ج 2

مناقب و مصائب حضرت زهرا (علیها السلام) از زبان پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله/ ب. ام نرجس

مرکز تعلیمات اسلامی واشنگتن


برچسب ها :
فاطمه علیها السلام ,  مناقب فاطمه علیها السلام ,  سخنان پیامبر صلی الله علیه و آله در مورد حضرت فاطمه ,