چرا سلفی ها و وهابی ها به ساحت امام هادی (علیه السلام) جسارت می کنند؟

حجت الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری در برنامه یاد خدا شبکه قرآن و معارف سیما گفت:

 مهمترین دلیل این جسارتها به ساحت امام هادی این است که امام هادی (علیه السلام) مسئله امامت و ولایت و مسئله غدیر را با بیانات بسیار زیبا ارائه کرده اند. به عنوان مثال زیارت جامعه کبیره، بیان اعتقادات ویژه شیعی و همچنین مدل بهره برداری از غدیر در عصر غیبت را می توان از جمله این بیانات دانست.

از امام هادی (علیه السلام) یادگاری های زیادی باقی مانده که در اوج آنها زیارت جامعه کبیره است که این زیارت به تعبیر بعضی از بزرگان جوشن کبیر امامت و ولایت است و در حقیقت یک دوره عالی امام شناسی است که آفات بسیاری را نیز برای مؤمن مشخص و باز می کند.

حجت الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری با اشاره به این که امام هادی (علیه السلام) تلاش بسیار زیادی برای آماده کردن مردم برای حضرت مهدی (علیه السلام) انجام داده اند گفت: امام هادی در زمان خودشان شبکه وکلا را برنامه ریزی کردند تا چگونگی مسئله ادامه امامت در عصر غیبت و حضور مردم در شبکه امامت را مطرح و مشخص کنند. از طرفی امام شخصیت ها و دست پرورده های خود را برای مدل سازی و الگو پردازی به نقاط مختلف فرستاده بودند تا شیعیان بتوانند از طریق این افراد سؤالات و مشکلاتشان را حل کنند و این الگوسازی نیز از دیگر یادگاری های امام برای مردم در زمان غیبت است.

وی گفت: امام هادی علیه السلام یک یادگاری خاص هم برای ایرانیان به جا گذاشتند و آن حضرت عبدالعظیم حسنی(علیه السلام) است که سخن مشهور انت ولینا حقا نیز به نقل از امام هادی (علیه السلام) خطاب به حضرت عبدالعظیم حسنی (علیه السلام) است که فرمودند تو حقیقتا دوست ما هستی.

این استاد حوزه ادامه داد: حضرت عبدالعظیم محضر چند امام را درک کرده بودند اما ایشان مورد عنایت و تربیت خاص امام هادی علیه السلام بودند و کار بسیار خاصی نیز در پیشگاه امام هادی (علیه السلام) انجام دادند که برای ما درس بسیار بزرگی است و آن عرضه اعتقاداتشان به امام زمانش بوده است.

پایگاه تخصصی امام هادی علیه السلام

 
برچسب ها :
امام هادی علیه السلام ,